Hodowla Benireni powstała z miłości do kotów rasy Ragdoll, a ponieważ posiadanie jednego przedstawiciela tej rasy lub nawet dwóch było dla mnie niewystarczające, gdyż jestem uzależniona od tych kochanych, puchatych „kuleczek”, dlatego muszę się otaczać ich gromadką.
O rasie dowiedziałam się w banalny, śmieszny, sposób, a mianowicie któregoś dnia
podczas przerwy w pracy natrafiłam na test który miał dopasować do mnie odpowiednią rasę kota.
Przeglądając internet pojawił mi się na ekranie komunikat, a raczej test do rozwiązania zatytułowany „ Sprawdź jaki kot do Ciebie pasuje”.
Nie zastanawiałam się długo i od razu go rozwiązałam, ku mojemu zdziwieniu w wyniku pojawiła się odpowiedź: do Ciebie najbardziej pasuje kot rasy Ragdoll .
Byłam zdziwiona ponieważ nigdy nie słyszałam o takiej rasie
I szok !!!
Oczywiście od razu zaczęłam szukać informacji dotyczącej owych kotów
 natychmiast wyszukałam sobie mnóstwo informacji o tych kotach, oraz obejrzałam niezliczoną ilość filmików i już wiedziałam, że zakochałam się w nich bez pamięci.
Od tamtej pory moje życie się zmieniło o 180 stopni, te kociaki stały się moją największą pasją, założyłam hodowlę w Klubie Miłośników Kotów w Poznaniu Felis Posnania, która jest członkiem Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia.


Od jakiegoś czasu regularnie uczęszczam w seminariach weterynaryjnych na uniwersytecie Wrocławskim by jak najlepiej poznać nie tylko moją rasę ale i wszystko co może mi się przydać na drodze hodowcy.
Biorę udział w seminariach na wydziale weterynaryjnym we Wrocławiu


Przeczytałam także wiele ciekawych książek poświęconych hodowli, wychowaniu oraz samemu posiadaniu kota:
Dokształcam się czytając fachową literaturę, którą również polecam:

    1. „Zrozumieć kota” Na tropie miauczącej zagadki  John Bradshaw
    2. „Jak dbać o kota” Poradnik Catherine Davidson
    3. „Poradnik hodowcy kotów” Elżbieta Wirth- Dzięciołowska
    4. „Encyklopedia Hodowcy, KOTY” Wojciech Tymiński
    5. „Kot instrukcja obsługi”Sam Stall, David Brunner


W naszej hodowli wszystkie koty i małe kocięta są traktowane jak nasze dzieci, traktujemy je z miłością i szacunkiem, żyją razem z nami i naszą sunią Giną ( West highland white terrier ), śpiąc razem z nami w jednym łóżku, po prostu towarzyszą nam przez cały czas. Dzięki czemu kocięta są dobrze socjalizowane, ufne, pozbawione lęku przed obcym człowiekiem, otrzymują od nas całą ciepło, naszą uwagę oraz serce. Czas ich przejścia do nowego domu jest dla nas bardzo bolesny, ale wiemy że dajemy szczęście, miłość i przyjaźń ludziom którzy tego potrzebują, którzy może tak jak my odkryją swoją pasję do tych cudownych zwierząt, które potrafią być balsamem na duszę i serce.
Daniel Defoe napisał „Kto posiada kota, nie musi obawiać się samotności” te słowa są kwintesencją   samą w sobie, najlepsza puentą na zakończenie.

Powrót